26. 01. 2016

Vybojuje Opava Final 4 Českého poháru?

Poslední překážkou na cestě do Final 4 Českého poháru je pro naše basketbalisty celek Jindřichova Hradce.

Poslední překážkou na cestě do Final 4 Českého poháru je pro naše basketbalisty celek Jindřichova Hradce.

Jindřichohradečtí Lvi se do 6. pohárového kola probojovali po výhře v Brně s prvoligovým JBC Brno 103:58 a domácím vítězstvím nad celkem NH Ostrava 92:77, zatímco naši kluci nejprve vyřadili ve 4. kole v Příboře Nový Jičín v poměru 114:48 a pak i Svitavy na jejich palubovce 90:85. Před oběma celky je tedy poslední krok k cestě do závěrečného turnaje Českého poháru, který budou letos hostit Pardubice.

Pro úplnost ještě představme další dvě dvojice v 6. kole. BK Armex Děčín zajíždí do Nymburku k zápasu s prvoligovým celkem Basketball Nymburk B, v němž na trenérské lavičce působí i bývalý opavský hráč Pavel "Beny" Beneš, poslední dvojici pak tvoří celky Geosanu Kolín a Ariete Prostějov. Pardubice jako pořadatel závěrečného turnaje měly účast zajištěnu předem.

V této sezóně spolu oba celky odehrály dva zápasy v KNBL, v obou byla úspěšnější Opava, i když to nebylo ani v jednom případě nic jednoduchého. Nejprve zvítězlili naši basketbalisté v Jindřichově Hradci 82:67, když ještě v poločase prohrávali 41:44. Podobné to bylo v Opavě, kdy Lvi vedli po třech čtvrtinách 63:59, aby nakonec konečný výsledek zněl 93:85 pro Opavu.

Jindřichův Hradec hrál naposledy mistrovský zápas 16. ledna, kdy prohrál v Brně s mmcité Brno 62:87, pak měl "nymburské volno" a zápas 27. kola s Děčínem si Lvi předehráli již v listopadu. V tabulce Kooperativa NBL jim patří předposlední 11. příčka, když mají bilanci 7 výher a 18 porážek (28.0 %). Postavení v tabulce tedy favorizuje náš tým, ale na to se spoléhat samozřejmě nedá.

Lvi jsou odhodláni bojovat o Pardubice podobně jako šelma v jejich názvu. "Bude to náš první souboj v krátkém časovém úseku, za týden s Opavou hrajeme opět doma. Na pohár je však cíl jediný - chceme bojovat o výhru a postup do Pardubic! Opava je tvrdým oříškem, pro nás však hraje domácí palubovka a plná hala fanoušků," řekl k zápasu jejich sportovní ředitel Radim Valcha. Mimo hru by měli být Joshua Nofflet a Adrian Melski, absenci hlásí i u Dalibora Faita.

Ani naši basketbalisté nechtějí ale nic slyšet o tom, že by na Final 4 letos chyběli. "Určitě pojedeme pro postup. Já nejsem člověk, který by chtěl prohrávat a v týmu jsme na tom z tohoto hlediska všichni stejně. Takže postup je jednoznačným cílem," řekl k pohárovému zápasu Filip Zbránek. A Dušan Štěnička dodává: "Prioritou je pro nás Kooperativa NBL, ale dostat se na závěrečný turnaj Českého poháru chceme také. Jedeme v plné síle s touhou vyhrát!"

Zápas 6. kola Českého poháru BK Lions Jindřichův Hradec - BK Opava začíná ve středu 27.1.2016 od 18:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.