17. 12. 2022

Výborný výkon Opavy okořeněn stovkou

Opavští basketbalisté předvedli v sobotu proti Kolínu parádní výkon. Středočechy porazili 102:80. Hlavně druhý poločas se hrál pod taktovkou Slezanů. Stý bod trefil ve čtvrté čtvrtině Kvapil, když si doskočil střelu Jurečky.

Skóre sobotního duelu otevřel šestkami Slavík. Hostům se díky Petrášovi a Slavinskasovi podařilo výsledek otočit. K vidění byla bodová přetahovaná. Až v samotném závěru úvodní desetiminutovky nasadila Opava k trháku. Zbránek dal trojku a bylo to 20:15. Středočeši navíc faulovali. Opavě se nakonec z tohoto zisku podařilo dát koš. Z trojkové čáry se prosadil Kvapil 24:15. Necelou půl minutu před první sirénou si své první body zapsal hostující rozehrávač Adam Číž, který proměnil obě šestky.

Ve druhé čtvrtině Kolín opavské vedení začal vymazávat. Když se zpod koše prosadil Slavinskas, svítil na světelné tabuli stav 26:21. Ve 13. minutě vzal hostům vítr z plachet trojkou Švandrlík, vzápětí ho napodobil Jurečka a Opavští rázem vedli 32:21. Opavští byli v laufu a skóre narůstalo. Jenomže jen na chvilku. Kolín zabral a přiblížil se na devět bodů. Novotný snižoval na 36:27. A bylo ještě hůře. Naštěstí Opavské podržel přesnou střelou Zbránek. Za stavu 40:35 přišla důležitá trojka Kvapila. Na druhé straně stejnou minci oplatil Šiška. Po trojce Švandrlíka vedli domácí o deset bodů.

Druhý poločas načal trojkou Zbránek. Opavští byli lepším týmem. Další trojku si zapsal Dragoun. A když si došel pro koš s faulem Mokráň, vedli Slezané 60:43. V závěru třetí čtvrtky přišla třetí Jurečkova trojka a bylo to o dvacet. Opava si výhru vzít nenechala a s přehledem vyhrála.

Názory trenérů a hráčů po zápase

BK Opava - BC GEOSAN 102:80 (24:18, 48:41, 78:59)

Body: Zbránek 17, Jurečka 16, Mokráň 15, Kvapil 14, Slavík 14, Švandrlík 8, Kouřil 8, Dragoun 5, Šiřina 5 - Lošonský 13, Jelínek 12, Číž 11, Novotný 11, Šiška 10, Křivánek 8, Slavinskas 7, Petráš 6, Mareš 2.

Rozhodčí: Kučírek, Kapaňa, Kubiš. TH: 11/16:17/25. Trojky: 15/39:7/28. Doskoky: 51:31. Fauly: 23:17. Diváci: 705.