18. 10. 2017

Výborný zápas na Folimance

Povedené utkání jsme odehráli na pražské Folimance. Domácí Vysokoškoláci byli bez šance a náš tým mohl slavit čtvrtou výhru.

Povedené utkání jsme odehráli na pražské Folimance. Domácí Vysokoškoláci byli bez šance a náš tým mohl slavit čtvrtou výhru v sezoně.

Opava odcestovala do hlavního města bez Filipa Zbránka. „Filip se na tréninku zranil, proto s námi  nemohl,“ vysvětlil trenér Petr Czudek. Slezané vstoupili do utkání výborně. V první čtvrtině si vytvořili dvacetibodové vedení. „Začali jsme plně koncentrovaně. Vycházela nám střelba, poté, co šli do dvouciferného vedení, uklidnili jsme se,“ podotkl kapitán týmu Jakub Šiřina.

Pražané byli hrou Opavy zaskočeni. Trochu zlobit začali ve druhé čtvrtině. „V jednu chvíli stáhli naše vedení na osm bodů, ale více jsme jim nedovolili. Trojkami jsme odskočili,“ pokračoval nejlepší střelec opavského týmu.

Po přestávce Opavští utkání kontrolovali. Na domácí straně se střelecky zvedl střelecky Peterson, avšak to bylo málo. „Dal sice hodně bodů, ale nutil se do střelby na úkor týmovosti, a to nám vyhovovalo,“ usmál se Jakub Šiřina. „Odehráli jsme velmi dobré utkání, jak výsledkově, tak herně. Jsem maximálně spokojen,“ zakončil Petr Czudek.

USK Praha – BK Opava  70:88 (12:32, 38:52, 57:74)

Body: Peterson 25, Křivánek 15, Sehnal  7, Mareš, Tůma po 6, Cadarian 4, Madsen, Štěrba  po 3, Farský 1 - Šiřina, Gniadek  20, Klečka 14, Bujnoch 13, Jurečka  6, Kvapil  5, Dragoun, Kouřil po 3.

Rozhodčí: Vondráček, Kec, Kučírek. TH: 22/16:6/3. Trojky: 10:13. Doskoky: 31:40. Fauly: 13:23. Diváci: 456.