03. 09. 2019

Výhra Čechů na MS!

Premiérovou výhru samostatné české reprezentace zaznamenali naši basketbalisté na MS v Číně.

Premiérovou výhru samostatné české reprezentace zaznamenali naši basketbalisté na MS v Číně. Po dobrém výkonu porazili celek Japonska 89:76.

Vítězství se ale nerodilo lehce, po první čtvrtině byl stav 18:18. Pak si naši pomalu získávali náskok, který se nakonec zastavil na rozdílu 13 bodů. Největším tahounem byl tentokrát Blake Schilb, který zaznamenal 22 bodů, když měl trojkovou bilanci 7/6 (!) (val. 24). Dalším lídrem byl opět Jaromír Bohačík (22 bodů, 4 doskoky, 4 asistence), tým skvěle vedl Tomáš Satoranský (15 bodů, 6 doskoků, 7 asistencí). Jakub Šiřina, stejně jako Tomáš Vyoral a Lukáš Palyza, se tentokrát na palubovku nedostal.

Ve čtvrtek 5.9. se tak naši basketbalisté střetnou v přímém boji o postup mezi nejlepších 16 s celkem Turecka. O tom, že to bude nesmírně obtížné, svědčí výsledek Turků s USA, jimž podlehli až v koncovce prodloužení o jediný bod 92:93, když v základní části i v prodloužení sahali po výhře. Zápas začíná v 10:30 středoevropského času a sledovat jej můžete na ČT4.

Foto: ČBF/Václav Mudra

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.