30. 03. 2016

Výhra v derby, můžeme být čtvrtí!

Opava zvládla derby s Ostravou. Navíc díky dalším okolnostem oživila naději na zisk vytouženého čtvrtého místa.

Opava zvládla derby s Ostravou.  Navíc díky dalším okolnostem oživila naději na zisk vytouženého čtvrtého místa.

Trenér Dušan Medvecký nepřivezl svou oporu Luku Igrutinoviče, naopak na opavské soupisce už figuroval Honza Lyčka, který se vrátil z krátkého pobytu v USA.  Domácí vyšel začátek, rychle vedli 7:0 a trenér Medvecký si musel vzít time. Dokonce první čtvrtiny bylo vše jinak. Opava v jedné pasáži nebyla schopna dát koš. Ostrava náskok vymazala, a Kerr ji poprvé a naposled poslal do vedení.

Ostravu brzdila mizerná střelba trestných hodů, v první dvacetiminutovce jich neproměnila jedenáct. „Naše úspěšnost v proměňování šestek byla tragická. Za celý zápas jsme jich nedali šestnáct, což je hrozivé číslo,“ zlobil se Dušan Medvecký, trenér Ostravy. Opava ale také na palubovce neexcelovala. „Vedli jsme rychle 7:0, jenomže pak jsme přestáli dávat body, obstřelovali jsme koš. Ještě, že soupeř neproměňoval šestky,“ pronesl Petr Czudek.

Ve druhém poločase Opava utekla až na osmnáct bodů a zdálo se, že zápas dohraje na pohodu, nestalo se. Ostravský tým vedený neúnavným Adamem Čížem, který odehrál celých čtyřicet minut, stáhl náskok domácích na šest bodů a Opava začala být nervózní.  Ve chvíli, kdy se hosté začali dostávat na koně, zaúřadoval Jakub Šiřina, těžkou trojkou, definitivně zlomil protivníkův odpor.

„Hráli jsme dobře v obraně, dařilo se nám bránit Šiřinu, bohužel nakonec nám dal rozhodující trojku. Musím ale přiznat, že Opava vyhrála zaslouženě,“ uznal Dušan Medvecký.

Vzhledem k tomu, že Pardubice prohrály v Děčíně, má Opava udržení čtvrté příčky ve svých rukou. „Je to pěkné, ale naše výkony, hlavně venku nejsou dobré. Do Ústí samozřejmě jedem vyhrát. Do začátku play-off je deset dnů, to je doba, za kterou musíme naši formu vyladit,“ uzavřel trenér Opavy.

BK Opava – NH Ostrava 67:60 (16:18, 35:28, 53:42)

Body: Zbránek 17, Gniadek 16, Šiřina 12, Blažek, Kramný po 7, Lyčka, Kvapil po  3, Jurečka 2 – Číž 22, Bohačík, Kerr 10, Bratčenkov 7, Stehlík 5, Klimek a Oluić 3. Rozhodčí: Matějek, Kurz, Jedlička. Fauly: 29:22. TH: 14/19:17/33. Dvojky: 16/31:11/31. Trojky: 7/23:7/24. Doskoky: 27:37. 5 chyb: 34. Gniadek. Diváků: 899. Nejlepší hráč: Martin Gniadek.