• BK Opava
  • Novinky
  • Vyhrát jsme si nezasloužili, řekl po Pardubicích Petr Czudek

  14. 01. 2024

Vyhrát jsme si nezasloužili, řekl po Pardubicích Petr Czudek

Zápas z kategorie nepovedených odehráli v sobotu opavští basketbalisté. Na domácí palubovce nestačili na Pardubice. Ve třetí čtvrtině šli přitom do desetibodového trháku. To ale nestačilo. Východočeši si nakonec odvezli vítězství 74:69. Trenér Petr Czudek uznal výhru Beksy, jako zaslouženou.

„Bohužel se opakoval náš výkon jako z utkání proti Kolínu. Tentokrát nám to ale na výhru nestačilo,“ posteskl si opavský trenér Petr Czudek. Opavská hra nebyla dobrá. „Nevím, kde byli hráči myšlenkami. Vyrobili jsme spoustu mentálních chyb,“ podotkl kouč BK Opava.

Úřadujícímu mistrovi nestačil ani desetibodový náskok, který si vytvořil ve třetí čtvrtině. „I když jsme se připravovali na zónu 3:2, nebyli jsme schopni nic do ní zahrát. Hráli jsme v módu uspokojení, s tím, že se nemůže nic stát,“ zlobil se Petr Czudek. Pardubice podaly ve slezské metropoli sympatický výkon. „Přijel k nám soupeře, který měl obrovskou motivaci, byl koncentrovaný. Hrál v sedmi, osmi lidech a zaslouženě vyhrál,“ uznal trenér opavských basketbalistů.

Přitom ve třetí čtvrtině už domácí vedli o deset bodů a vypadalo to, že mají nakročeno k dalšímu vítězství. „Proti Pardubicím jsme si vyhrát nezasloužili. Basketbal je v tomhle spravedlivý. Nechodili jsme za míči, soupeř se dostával rychlými protiútoky do hry a dával jednoduché koše. Navíc nás trápily hloupé ztráty. V našem týmu se tentokrát nenašel lídr, který by zvedl prapor,“ dokončil hodnocení utkání zklamaný trenér BK Opava Petr Czudek.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.