02. 12. 2015

Výjezd do Brna měl hořkou příchuť

Roli favorita opavský tým v Brně nepotvrdil. Slezané sice dokázali vymazat šestnáctibodovou ztrátu, vyhrát ale nedokázali.

Roli favorita opavský tým v Brně nepotvrdil. Slezané sice dokázali vymazat šestnáctibodovou ztrátu, ovšem domů se nakonec vrátili z palubovky posledního týmu s prázdnou.

Opava nezačala zrovna nejlépe. Brno s novou posilou Jonesem v sestavě hrálo odvážně a ve druhé čtvrtině si vytvořilo desetibodový náskok, který sice zmírnil Kuba Blažek, ale ve třetí čtvrtině se dvakrát v krátkém časovém sledu trefil z dálky Zachrla a Opava začala ztrácet. Nakonec domácí vedli 60:44. Až za tohoto stavu Slezané zabrali, rázem se přiblížili na dostřel. Ve čtvrté čtvrtině dokonce Rosťa Dragoun trefenou trojkou zařídil Opavě pěti bodové vedení. To ale nevydrželo, Brno srovnalo, a v závěru rozhodlo o svém vítězství a to hlavně díky Jonesovi.

Do Brna jsme si jeli pro vítězství. Na to jsme nedosáhli. Jsem hodně zklamaný. Náš výkon z prvního poločasu nebyl hodný týmu bojující o druhé místo v tabulce,“ byl naštvaný Petr Czudek. „Pozitivní bylo, že ve druhém poločase jsme dokázali jít z minus šestnáct na plus pět, ale koncovka nám nevyšla. Štěstí se přiklonilo na stranu týmu, který chtěl více vyhrát,“ konstatoval kouč. „Venku se nám v poslední době nedaří, chybí nám odvaha, jsme málo aktivní, nechceme chodit jedna na jedna. Domácí s Jonesem si hodně věřili,“ zakončil Petr Czudek.

mmcité Brno - BK Opava 88:84 (17:19, 50:42, 68:65)

Body: Jones 23, Egwuonwu 17, Šmíd a Zachrla 15, Norwa 7, Prachař 5, Nehoda a Prášil 3 - Blažek a Gniadek 14, Kramný 12, Jurečka 11, Dragoun a Šiřina 8, Vlček a Cvek 5, Kvapil 4, Zbránek 3. Rozhodčí: Vondráček, Blahout, Znamínko. Chyby: 22:29. TH: 27/39:12/19. Dvojky: 17/35:21/30. Trojky: 9/20:10/30. Doskoky: 37:32. Pět chyb: 39. Norwa - 40. Zbránek, 40. Vlček