18. 03. 2019

Vylosováno basketbalové MS mužů

Čeští basketbalisté již znají své soupeře pro MS v Číně. Budou jimi USA, Turecko a Japonsko.

Čeští basketbalisté již znají své soupeře pro MS v Číně. Budou jimi USA, Turecko a Japonsko. Určil tak sobotní los. Jedná se asi o nejtěžší skupinu na MS, zvláště když do bojů o medaile postupují z každé skupiny pouze první dva celky. I týmy na 3. a 4. místech ale budou ve hře pokračovat závěrečnými boji o umístění.

S jednoznačným favoritem, týmem USA, budeme hrát 1.9., 3.9. čekají na naše basketbalisty Japonci a 5.9.2019 se (doufejme že o postup ze skupiny) utkáme z basketbalisty Turecka.

"Není to samozřejmě jednoduchý los. Určitě by se tam daly najít jednodušší skupiny. Pro nás je to teď velká výzva. Bude to zajímavé. Věřím v náš tým a v to, že předvedeme něco neuvěřitelného," řekl po losu reprezentační trenér Ronen Ginzburg. 

"Super – zahrajem si proti Američanům! Jen že po rozdělení do košů jsme věděli, že zahrát si proti Američanům znamená hrát zároveň s Turky o postup, když to vezmeme otevřeně. Samozřejmě ale nikde není dopředu dané, že Japonce porazíme. Jistě, i z těch posledních košů jsme si říkali, že bychom mohli dostat někoho jiného než Japonce, ale dopadlo to, jak jsme si nejmíň přáli z pohledu, kdy jsme mysleli na postup ze skupiny. Neříkám ale, že teď zapomínáme na postup a jedeme si jen zahrát zážitkový zápas proti Američanům a koukat se po památkách, protože postup pořád není nic nemožného," okomentoval los Pavel Pumprla. 

Ten narážel na to, že podle losovacích procedur nemohly hrát v jedné skupině dva týmy ze stejného kontinentu. Proto k USA bylo automaticky přiřazeno Turecko. "Já řadím Turky mezi jeden z nejlepších týmů světa," řekl třeba Jaromír Bohačík.

Hráči i realizační tým také tipovali před losem, jaké soupeře dostaneme do skupiny. Z hráčů trefili složení skupin Lukáš Palyza a Ondřej Sehnal, mezi realizačním týmem byl jediným stoprocentně úspěšným tipujícím fyzioterapeut Radek Petrů.

A jak tipovali opavští zástupci? Petr Czudek se málem trefil do černého, když jeho tipy byli basketbalisté USA, Turecka a Pobřeží slonoviny. Jakubu Šiřinovi bohužel tip, v němž figurovali daleko lehčí soupeři, nevyšel. Opavský kapitán totiž doufal ve složení naší skupiny, skládající se z Číny, Venezuely a Pobřeží slonoviny.

Uvidíme, kdo z Opavy se do Číny podívá. Kromě asistenta trenéra Petra Czudka byl účastníkem kvalifikačních bojů jen Kuba Šiřina.  V širších nominacích k zápasům se pak objevila i jména Radima Klečky, Jana Švandrlíka, Radka Kouřila a Václava Bujnocha. Do MS v Číně, které se bude hrát v termínu 31.8. - 15.9.2019, je ale ještě daleko.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.