25. 04. 2019

Vyrovná Opava na 2 - 2?

Čeká nás čtvrtý zápas čtvrtfinále s Děčínem.

Čeká nás čtvrtý zápas čtvrtfinále s Děčínem. Opava jde do něj za nepříznivého stavu 1 - 2, ale ve středu ukázala, že ještě není nic rozhodnuto.

Na výhře se podílel celý tým, od čtyř dvouciferných střelců až po Rosťu Dragouna, který sice nedal ani bod, ale zato vymazal z palubovky největší útočnou sílu Děčína Lamba Autreyho. Elitní střelec "Válečníků" zaznamenal své 3 body až ve chvíli, kdy seděl Dragi na lavičce. Z děčínských hráčů si "své" uhrál snad jen Klinton Carlson, autor 13 bodů a 10 doskoků.

Jinak naši basketbalisté na palubovce dominovali, zaznamenali 45 doskoků, z toho 21 útočných! Navíc udělali jen 12 ztrát oproti 18 děčínských a o kolektivní hře svědčí i 24 asistencí, z nichž si plnou třetinu připsal Radovan Kouřil a jen o dvě méně Kuba Šiřina. I naše lavička předčila tu děčínskou poměrem 44:32 a celkový rating vyzněl pro Opavu 122 ku 77. 

Jak ale ze všech pozápasových ohlasů zaznělo, čtvrtý zápas se začíná opět od nuly a výhoda je zatím na straně soupeře, který "může", ale Opava "musí".

"V play-off je jedno, jestli vyhrajete o bod, nebo o dvacet, stále je to jen jedna výhra a zítra jdeme do utkání za stavu 1-2," řekl na tiskovce Petr Czudek, který bude bohužel postrádat Mirka Kvapila, jenž si obnovil zranění kolene.

"My jsme se dnes utkání pouze zúčastnili a nenabídli jsme basketbal. Domácí byli ve všech směrech lepším týmem a my se musíme do zítřka vzpamatovat," uznal jasnou porážku hostující trenér Tomáš Grepl.

"Zítra to bude zase od nuly, takže se dneškem nesmíme nechat ukolébat. Musíme vyrovnat stav na 2 - 2," řekl mimo jiné po zápase Jan Švandrlík. "Přesně tak bojovně jako dnes musíme hrát. Pokud na tento výkon navážeme i zítra, nebojím se o nás," přidal svůj pohled na věc Rosťa Dragoun.

Ten si také pochvaloval atmosféru v hale: "Moc bychom si přáli, aby opět přišlo hodně diváků. Dnes byli naši fanoušci skvělí, pomohli nám." Přesto si myslím, že návštěva mohla být ještě vyšší než uvedených 790 diváků. Snad si jich přes skoro letní počasí najde cestu do haly ještě více než ve středu.

Čtvrtfinále č. 4 mezi Opavou a Děčínem začíná ve čtvrtek 25.4.2019 opět v tradičních 18:00 hod. Přijďte pomoci našim klukům vyrovnat stav série!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.