03. 01. 2018

Vysokoškoláci s přehledem poraženi

Naši chlapci si ve středu poradili s pražskými Vysokoškoláky, když jim nedali sebemenší šanci.

Naši chlapci si ve středu poradili s pražskými Vysokoškoláky, když jim nedali sebemenší šanci.

Trenér Petr Czudek měl k dispozici uzdravené marody Radima Klečku s Martinem Gniadkem. „Musím přiznat, že zprvu jsem necítil,“ řekl po utkání Martin Gniadek, který na palubovce strávil necelých šestadvacet minut. Opavští téměř po celou dobu vedli, vyhráli každou čtvrtinu. „Na první pohled to vypadalo jako jednoduchý zápas. Hosté se ze začátku snažili, ale my jsme hráli dobře, navíc Sehnal nasbíral brzy čtyři fauly a nebyl si tolik jistý,“ pokračoval autor třinácti bodů.

Ani po přestávce se hosté nenadechli k obratu. „Věděli jsme, že musíme do třetí čtvrtiny nastoupit koncentrovaně, to se nám podařilo,“ pokračoval sedmadvacetiletý basketbalista.  Opava má nyní před sebou náročnější program. V pondělí jede do Děčína, ve středu má doma Olomoucko a v sobotu hostí Nymburk. „Osobně mi to vyhovuje, bude se méně trénovat a více hrát. Přeji si, abychom v těchto utkáních byli co nejvíce úspěšní,“ zakončil Martin Gniadek.

BK Opava – USK Praha 80:50 (27:15, 42:28, 66:41)

Body: Jurečka 18, Gniadek,  Bujnoch po 13, Klečka, Kouřil po 8, Kvapil 7, Šiřina 6, Zbránek 4, Dragoun 3 – Madsen 14, Raines 12, Mareš, Bookert, Tůma po 6, Sehnal 4, Štěrba 2. Rozhodčí: Matějek, Kapaňa, Karafiát. TH: 18/15:15/9. Dvojky: 19/38:13/25. Trojky: 9/27:5/24. Doskoky: 40:31. Fauly: 18:18. 5 chyb: 33. Klečka. Nejlepší hráč: Luděk Jurečka.