04. 05. 2020

Vystřílí Larry a Šířa Opavě Hyundai?

Ve středu vyvrcholí týmová soutěž "KNBL Shoot-out". Opavu budou reprezentovat Luděk Jurečka a Jakub Šiřina

Ve středu vyvrcholí týmová soutěž "KNBL Shoot-out". Opavu budou reprezentovat Luděk Jurečka a Jakub Šiřina.

Nominace opavského vítěze základní části jednotlivců se čekala, nyní je již jasný i druhý opavský zástupce. "Po domluvě s trenérem a kapitánem jsme si odsouhlasili, že bychom měli jít my nejstarší a nejzkušenější. Snad naše volba vyjde. A i když Šířovi to v základním kole tolik nevyšlo, teď mu dodám podporu a bude to mnohem lepší," řekl k nominaci Larry.

Kuba Šiřina ale jeho slova trochu korigoval: "Proběhlo to tak, že trenér zavolal Luďkovi a zeptal se ho, s kým by chtěl střílet, načež Luděk řekl mě. Takže mě nominoval on."

Na otázku, jak si věří, odpověděli oba optimisticky. "Určitě si věříme – máme v semifinále Děčín, je tam klasická rivalita. Bude to souboj přes celou republiku. Máme Děčínu co vracet za loňské vyřazení v ligovém play-off, to je třešnička na dortu v tomhle souboji. Určitě doufám, že to zvládneme," řekl Luděk Jurečka. Šířa byl stručný: "Věříme si, protože máme Luďka Jurečku."

Ani jeden z naší dvojice se nijak zvlášť nepřipravuje, oba budou totiž házet v Ostravě i když trénují v Opavě, takže příprava je prakticky nulová. Kuba Šiřina navíc přiznal, že od základního kola ještě nedržel míč. Ostatní celky budou ve výhodě v tom, že budou střílet na domácích palubovkách.

A co s hlavní výhrou, tedy s automobilem Hyundai? "Kdyby se to povedlo vyhrát, tak zatím nevím, kdo by auto mohl dostat. Nabízí se, že bychom mohli já s kolegou Bukovjanem, kteří spolu dojíždíme z jednoho směru, a jistě by se nám hodilo. Já už jsem říkal, že tenhle hyundai chci vyhrát, tak doufám, že Šířa pomůže a skončí to v mých rukách. Spíš ale myslím, že to získá někdo z vedení nebo z trenérů," doufá přece jen Larry.

"Luděk si na něj dělá zálusk, ale nejdřív uvidíme, jak dopadne soutěž, jestli vůbec vyhrajeme. A pokud ano, bude tohle rozhodnutí na managementu," má vcelku jasno opavský kapitán.

Semifinále startuje ve středu 6.5.2020 od 17:30 hod. Opavu čeká v semifinále děčínská dvojice Filip Kroutil a Ondřej Šiška, dalšími semifinalisty jsou ústečtí Jan Maděra s Daliborem Faitem, kterým se do cesty postaví pardubická dvojice Josef Potoček a David Škranc.

Týmová klání můžete sledovat v přímém přenosu na TVCOM.cz.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.