10. 01. 2019

Z Brna se vracíme s prázdnou

Utkání v Brně pro naše chlapce nedopadlo dobře. Domácímu výběru podlehli 67:59. Důvodem porážky bylo selhání v útoku.

Slezané odcestovali do Brna po návratu z italských Benátek. Trenér Petr Czudek neměl k dispozici opět celý kádr. K dlouhodobě zraněnému Bujnochovi se přidal Klečka, kterého sklátila viróza, a také Švandrlík, jenž v Itálii dostal úder do nosu.

Opavští dotáhli první čtvrtinu do vítězného konce, ovšem tu druhou dobře odstartovalo Brno a šlo do trháku, v jednu chvíli vedlo o jedenáct bodů – 33:22. Naši kluci se dokázali zvednout. Udělali šňůru a přiblížili se na rozdíl tří bodů. Mohlo být ještě veseleji, kdyby se trefil Zbránek.

Obdobný scénář měla i třetí čtvrtina, hostům se znovu podařilo vymazat jedenáctibodové manko, ale výsledek jim soupeř otočit nepovolil. „Bohužel jsme hráli hloupě v útoku. Když dáte devětapadesát bodů, těžko můžete vyhrát. Dali jsme hodně energie do obrany, to bylo vše,“ ohlédl se za zápasem opavský trenér Petr Czudek.

„Všechno nás stálo hromadu sil. Chyběla nám lehkost a proměňování jasných pozic. Mladíci bohužel nenavázali na slušný výkon z Ligy mistrů, i když Bukovjan v první čtvrtině slušně bránil domácího Griegra,“ přidal svůj postřeh asistent Kryštof Vlček.

Opavě se v tomto utkání zranil pivot Martin Gniadek.

Brno – BK Opava 67:59 (16:18, 33:30, 52:45)

Body: Geiger 16, Roby 14, Farský 13, Nehyba 8, Stegbauer 6, Keely 4, Vašát 4, Kozina 2 - Zbránek 17, Kouřil 11, Dragoun 8, Šiřina 8, Kvapil 5, Gniadek 4, Jurečka 3, Slavík 3, Bukovjan. Rozhodčí: Blahout, Kučírek, Záruba. TH: 10/7:14/8. Trojky: 10:5. Doskoky: 46:46. Fauly: 17:15. Diváci: 201.