05. 03. 2018

Z Děčína vezeme porážku

Zápas na děčínské palubovce jsme prohráli.

Zápas na děčínské palubovce jsme prohráli. Náš tým bojoval, ale rozhodla čtvrtá čtvrtina, ve které si Válečníci vytvořili rozhodující náskok.

Opava opět nehrála v Děčíně v kompletním složení. V první čtvrtině se jí nedařilo střelecky, snažila se soupeřův koš obstřelovat z dálky, dařilo se až Luďku Jurečkovi, který se dvakrát trefil z perimetru. Válečníci v jednu chvíli šli až do devítibodového trháku. Trenér Petr Czudek v time zvýšil hlas směrem k Václavu Bujnochovi a ten se probudil. Slezané se dostali do hry. Slavík je dokonce poprvé poslal do vedení.

Zápas se nesel ve vyrovnaném duchu, Děčín šel ve čtvrté čtvrtině do desetibodového trháku, nám se podařilo snížit, bohužel Kouřilovi pokus o trojku nevyšel a domácí si vítězství vzít nenechali. „Nenechali jsme Opavu rozstřílet z dálky, navíc v prvním poločase jsme ji nedovolili jít do trháku,“ ohlížel se za zápasem domácí Pavel Houška. „Rozdíl mezi oběma týmy byl v bojovnosti, nám chyběly ve druhém poločase síly. I když jsme se snažili, do zápasu jsme se už nedokázali vrátit,“ hodnotil utkání opavský Václav Bujnoch.

„Byli jsme na hliněných nohou, v prvním poločase jsme neměli snahu o útočný doskok. Kluci se snažili, ale to nestačilo. Soupeř se trefoval z dálky, dával koše s klaksonem. Na naší hře bylo vidět, že hrajeme v úzké rotaci, navíc třetí zápas v šesti dnech,“ řekl k zápasu  opavský trenér Petr Czudek.

Děčín – BK Opava  78:71 (22:16, 40:39, 57:50)

Body: Grunt 24, Houška  13, Kroutil 11, Šiška 11, Feštr  6, Krakovič  5, Pomikálek  5, Bažant  2, Houška  1 - Bujnoch  18, Jurečka  18, Kouřil 13, Klečka  8, Gniadek  4, Slavík  4, Zbránek  4, Kvapil  2. Rozhodčí: Hruša, Kec, Jeřáb. TH: 21/12:16/13.Trojky: 8:6. Doskoky: 43:32. Fauly: 19:21. Diváci: 590