08. 12. 2018

Z Kolína vezeme výhru

Zápas v Kolíně dopadl pro nás tým výborně. Domů vezeme zasloužené vítězství 91:80. Rozhodl o něm skvělý první poločas.

„Měli jsme výborný vstup do utkání. Do naší hry se promítl čtvrteční duel s Nymburkem, byli jsme rozehranější než domácí,“ poznamenal Petr Czudek. Z dálky se trefoval Švandrlík, z perimetru proměnil pět z devíti pokusů. Celkově našemu týmu šla střelba z dálky, dali jsme celkem šestnáct trojek. „První poločas byl z naší strany dobrý, šli jsme až do sedmadvacetibodového vedení,“ pochvaloval si trenér.

Kolín se po přestávce zvedl. Jeho hra šla nahoru. „Začali jsme dělat drobné chybičky, a taky nám začaly docházet síly,“ přiznal Petr Czudek. V jednu chvíli se opavský náskok ztenčil na pět bodů. „Naštěstí jsme ale více soupeři nedovolili. Nedokáži si představit, že bychom tak dobře rozehrané utkání ztratili,“ zakončil kouč.

Kolín – BK Opava 80:91 (16:30, 34:56, 61:70)

Body: Thompson 20, Šafarčík16, Walton 14, Číž 11, Machač 10, Šoula 6, Purifoy 3 - Gniadek 21, Klečka, Švandrlík po 15, Kouřil 13, Jurečka 11, Slavík 8, Bujnoch 6, Dragoun 2. Rozhodčí: Hošek, Salvetr, Scholze. TH: 15/13:6/3. Trojky: 9:16. Doskoky: 33:46. Fauly: 14:15. Diváci: 591.