• BK Opava
  • Novinky
  • Za výhru jsem rád. V hlavách přepínáme na Rytas, řekl Petr Czudek

  11. 12. 2023

Za výhru jsem rád. V hlavách přepínáme na Rytas, řekl Petr Czudek

Sedmé vítězství v řadě je doma. Opavští basketbalisté v sobotu přejeli pražskou Slavii. Hosté byli bez šance a domů si odvezli porážku 67:110. Opavský kouč Petr Czudek byl po utkání spokojený. Těšil ho návrat Jakuba Šiřiny.

Už v úterý čeká na Opavské další domácí duel, a to v rámci Ligy mistrů s litevským Rytasem. „Jsem rád, že jsme nepřipustili žádné drama, tak jak tomu bylo v utkání s Olomouckem,“ byl po zápase rád opavský trenér Petr Czudek. „Definitivně rozhodla třetí čtvrtina, kterou jsme vyhráli o třicet bodů. Získali jsme jasný náskok ale naše koncentrace už nebyla stoprocentní,“ pokračoval kouč BK Opava.

Opavským tak generálka na úterní duel Ligy mistrů s litevským Rytasem vyšla na jedničku. „Výsledek beru všemi deseti. Už se těšíme na úterní zápas s Rytasem. Hned po dnešním utkání přepínáme hlavy na Ligu mistrů. Vytáhneme boční tribuny a věřím, že bude plno. Úterní utkání bude velkým svátkem. Favoritem je soupeř z Litvy. My ale neprodáme kůži lacino,“ slíbil Petr Czudek.

Pozitivním zprávou je, že ve hře je zpátky kapitán Jakub Šiřina, který se vrátil po zranění kotníku. Jak v Brně, tak v sobotu proti Slavii předvedl slušná představení. „Jsme rádi, že se Kuba vrátil. Diriguje naši hru, je to lídr. Věříme, že kotník bude držet,“ přeje si opavský trenér. V plánu bylo, že do sobotního duelu naskočí i Radovan Kouřil, který v duelu s Olomouckem utrpěl otřes mozku. "Bohužel ho hlava stále bolí. Tak snad v úterý,“ zakončil Petr Czudek.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.