15. 05. 2020

Začalo klání KNBL 1 on 1

Po střelecké soutěži "KNBL Shoot-out" je tu nová soutěž: "Kooperativa NBL 1 on 1 Challenge"

Po střelecké soutěži "KNBL Shoot-out" je tu nová soutěž: "Kooperativa NBL 1 on 1 Challenge". Soutěže se zúčastní 24 hráčů, celkové prize money jsou 175.000 korun, z nichž rovných 100 tisíc připadne vítězi. Jaké je uspořádání?

1 on 1 Challenge je vypsaná pro 24 hráčů rozdělených do dvou českých a dvou moravských divizí po šesti mužích, což při devíti přihlášených týmech dává 2 až 3 soutěžící na tým. V každém ze čtyř základních kol se představí vždy jen jedna divize, kdy se 6 hráčů utká každý s každým, přičemž souboje české divize bude vždy ve čtvrtek hostit pražská Folimanka a moravská klání vždy v pondělí hala NH Ostrava. 

Z každého kola postoupí tři nejlepší do (českého či moravského) divizního finále vypsaného pro šest nejlepších (opět každý s každým). Čtyři nejlepší z každého divizního finále pak postoupí do play-off o prize money. Opavské barvy budou zastupovat Honza Švandrlík, Jakub Slavík a Maty Kurečka.

Hned v prvním "moravském" kole se utkají v pondělí 18.5.2020 od 17:30 hod. Matouš Kurečka, Tomáš Vyoral (PAR), Jan Švandrlík, Radek Farský (Brno), Filip Šmíd (NH) a Matěj Svoboda (Svitavy). O týden později pak budou v hale Tatran soutěžit Šimon Puršl, Jan Hlobil (oba Svitavy), Jakub Slavík, Radek Pumprla (NH), Jan Kozina (Brno) a Tomáš Tkadlec (PAR).

Již ve čtvrtek proběhlo v hale Folimanka první "české" kolo, v němž zvítězil domácí Ondřej Sehnal, kterého do českého finále doprovodí ústecký Ladislav Pecka a Šimon Ježek z Děčína. Neuspěli Jan Karlovský (UL), kolínský Martin Kolář a Jakub Skalička (Děčín).

Další podrobnosti a pravidla najdete zde

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.