• BK Opava
  • Novinky
  • Zafunguje kouzlo žlutého pekla? Pomoc fanoušků potřebujeme, hlásí opavská kabina

  26. 04. 2024

Zafunguje kouzlo žlutého pekla? Pomoc fanoušků potřebujeme, hlásí opavská kabina

V nejtěžší možné situaci této sezony se aktuálně nachází první tým basketbalové Opavy. Pokud totiž nezvládne dnešní duel s Ostravou, má po sezoně. Celá kabina věří, že tento černý scénář naplněn nebude. Pomoci k tomu mohou i skvělí opavští fanoušci. Pověstné žluté peklo už několikrát v minulosti ukázalo svou sílu a usmažilo nejednoho soupeře.

„Spadli jsme do jámy, jsme v ní hluboko. Věřím ale, že se z ní můžeme dostat. Tento náš opavský tým má charakter,“ podotkl opavský trenér Petr Czudek. Opavský celek s Novou hutí ve čtvrtfinálové sérii prohrál tři ze čtyř zápasů. „Ani jedno utkání jsme nevypustili. Celý tým dřel. Věřím, že to zvrátíme. Prvořadým cílem je se vrátit zpátky do Ostravy,“ má jasno rozehrávač BK Opava Radova Kouřil.

Opava bude spoléhat na sílu fanoušků. „Moc bychom si přáli, aby jich přišlo co nejvíce. Dávají nám velkou energii. My uděláme všechno proto, abychom je nezklamali. Chceme se jim odvděčit i za podporu v Ostravě. Opavský fanoušek byl neskutečný, zastínil toho domácího,“ vzal si slovo křídelník Jakub Slavík. „Je to o hlavě. Musíme se vyvarovat mentálních chyb. Ty nám vzaly výhru ve čtvrtém zápase na palubovce ostravského Tatranu,“ míní kouč Petr Czudek.

„Musíme konečně prodat naše zkušenosti. Věřím, že se žlutým peklem v zádech se nám to podaří,“ je optimistou Radovan Kouřil. „Věděli jsme, že to nebude jednoduchá série. Ostrava nemá co ztratit, hraje uvolněně. Uděláme všechno proto, aby se rozhodovalo v sedmém zápase na naší palubovce,“ zakončil Jakub Slavík.

Dnešní utkání má začátek v 18 hodin, vstupenky jsou v prodeji na TICKETPORTALU, on-line přenos poběží na TV COM.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.