• BK Opava
  • Novinky
  • Zajímavý basketbal v Opavě! Na béčko čeká pohár s Olomouckem

  04. 12. 2023

Zajímavý basketbal v Opavě! Na béčko čeká pohár s Olomouckem

Úterní večer bude v Opavě ve znamení basketbalu. Na domácí rezervu čeká v rámci Českého poháru duel s Olomouckem. Hanáci se tak ve slezské metropoli představí podruhé v krátkém časovém úseku.

V sobotu totiž notně potrápili opavské áčko. „Čeká nás velmi těžký protivník, který má tým postavených na zahraničních hráčích, jenž jsou na tom velmi dobře po individuální stránce, což ukázali v sobotu,“ řekl trenér opavské rezervy Kryštof Vlček.

„Pro naše mladé kluky to bude velká škola,“ dodal jedním dechem. „Jsou dobří v jedna na jedna. Musíme je přinutit k těžkým střelám a pohlídat si útočný doskok,“ hledá Vlček cestu k úspěchu. „Chtěl bych tímto pozvat na zápas také naše fanoušky,“ řekl ještě.

Generálkou na pohárový duel bylo derby v Novém Jičíně. To Opava zvládla na jedničku, když zvítězila 89:77. „Domácí proti nám nasadili pět pendlů z Ostravy. My jsme ale utkání zvládli, a to i přesto, že jsme měli v sestavě sedm kluků z devatenáctky. I proto šlo pro nás o cenné vítězství,“ pochvaloval si kouč BK Opava, který na soupisku divizního týmu dopsal dva nové hráče z devatenáctky, a to Dubového s Přecechtělem.

Úterní pohárové střetnutí s Olomouckem má v opavské hale začátek v 18 hodin, vstup je zdarma.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.