• BK Opava
  • Novinky
  • Zápas hvězd v Opavě se povedl. Luděk Jurečka nejlepším dálkovým střelcem

  24. 03. 2024

Zápas hvězd v Opavě se povedl. Luděk Jurečka nejlepším dálkovým střelcem

Opavská hala měla v sobotu čest hostit basketbalové utkání hvězd. Akce se povedla po všech směrem. Diváci, kterých dorazilo opravdu hodně, se nenudili. A vidět byli také opavští kluci. Luděk Jurečka vyhrál soutěž trojkařů. V hlavním zápas vyhrál Západ nad Východem 97:88. Jakub Mokráň se blýskl osmnácti body.

Slovenský pivot naskočil do první dovednostní soutěže. V Kooperativa Faktor 1 on 1 Challenge nejdříve ve čtvrtfinále porazil děčínské Waltona, v semifinále už ale nestačil na pozdějšího vítěze Varnera z pražské Slavie.

Soutěž trojkařů ovládl Luděk Jurečka, který ve finále porazil ostravského Michala Svobodu. „Vyhrál jsem, pocity jsou skvělé,“ usmíval se Luděk Jurečka. „Můj finálový výkon byl ale tristní, až hrozný. Nakonec to ale stačilo. Ráz tomu dal Michal, který házel jako první a dal jen deset střel. Říkal jsem si, že když ho nepřekonám, tak budu úplný truhlík,“ podotkl čtyřicetiletý křídelník.

V hlavním zápase vyhrál Západ nad Východem 97:88. Dvacetibodový top skórer Anthony Walton byl vyhlášen MVP duelu. Předvedli se i diváci, kteří skvěle fandili, došlo i na mexické vlny.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.