• Novinky
  • Zápas s Brnem jsem si užil, řekl Šimon Puršl a už vyhlíží Ligu mistrů

12. 10. 2023

Zápas s Brnem jsem si užil, řekl Šimon Puršl a už vyhlíží Ligu mistrů

Utkání proti Brnu bylo opavského pivota Šimona Puršla specifické. Přece jenom za tým z jihomoravské metropole hrával. Ve středu patřil ke klíčovým postavám výběru trenéra Petra Czudka. Na vítězství 103:75 se podílel devatenácti body. Během necelých třiadvaceti minut si do statistik zapsal ještě čtyři doskoky.

Šimone, jaké to bylo hrát proti Brnu, za které jste v posledních sezonách nastupoval?
Bylo to super, já jsem si to užil náramně. Jsem moc rád, že jsme zápas vyhráli. Hrát proti bývalým spoluhráčům a kamarádům, je vždycky extra motivace.

Bral jste asi jako velkou výhodu, že hráče Brna dobře znáte?
Asi ano. Myslím si, že v lize se víceméně známe všichni dobře. Víme, jaké jsou silné a slabé stránky protihráčů. Jistá výhoda byla to, že jsem znal určitě sety, které Brno hrálo v minulé sezoně.

Výsledek vypadá jasně, nicméně Brno bylo nepříjemné, a to hlavně v prvním poločase.
Nemají vůbec špatný tým. První poločas byl vyrovnaný. Jsem ale rád, že máme silné mužstvo, že dokážeme prostřídat a mít pořád kvalitu a zápasy rozhodovat až v pozdějších čtvrtinách. V naší hře je vidět progres, oproti úvodním utkáním soutěže, kdy jsme přicházeli o vybudovaný náskok. V tomto směru bych zápas s Brnem hodnotil pozitivně. Osobně se mi líbilo, jak jsme hráli konzistentně a soupeře jsme úplně vyšťavili.

Půjde do kabiny nějaká odměna za výhru nad Brnem?
Po utkání jsme se v kabině bavili, že určitě něco přinesu. Ještě ale nevím, co to bude. Musím to se spoluhráči prodiskutovat, nevím totiž, jak to v Opavě chodí.

Máte odehraných doposud šest zápasů. Všechny jste vyhráli, takže vstup z kategorie snů.
Určitě je to super vstup. Ale i v předchozích zápasech bylo vidět, že máme na čem pracovat. Hlavně nesmíme usnout na vavřínech a jít do každého utkání plně koncentrováni. Série může klidně pokračovat, když budeme hrát naší hru, jako umíme hrát.

Ve středu vás čeká premiéra v letošním ročníku v Lize mistrů, už to máte v hlavách, nebo ještě ne?
Samozřejmě, že v hlavách to trochu je. Za týden pojedeme do Řecka, bude to nová zkouška pro náš tým a uvidíme, jak to dopadne. Ovšem teď nás hlavně zajímá utkání v Písku.