13. 01. 2024

Zápas s Pardubicemi opavskému týmu nevyšel

Tohle utkání nedopadlo pro opavské basketbalisty dobře. Slezané nezvládli s Pardubicemi koncovku. Přitom ještě ve třetí čtvrtině vedli o deset bodů. Opava s Východočechy prohrála 69:74.

Skóre zápasu otevřel Švrdlík, který se prosadil zpod koše. Tentýž hráč zvyšoval na 0:4. Opava se nemohla dlouho prosadit. Až po třech minutách se to podařilo Mokráňovi. 2:4. Opavští brzy skóre Východočechů dorovnali. Puršl smečí vyrovnal na 9:9. Hostům vrátil vedení trojkou Vyoral. Beksa utekla až na devět bodů, šlo ale jen o krátkodobý okamžik. Poslední slovo si vzal Townes, který snížil na 16:17.

Pecháček na začátku druhé čtvrtiny poslal domácí výběr poprvé do vedení. Další dva body zapsal Townes. O pár chvilek později bylo po akci Škifiče všechno jinak – 20:21. Opava se pokusila o trhák. Na pětibodové vedení zareagoval trojkou Šafarčík. Slezané ale oplatili stejnou mincí, a to v podání Slavíka – 33:28. V poločase vedl úřadující mistr 35:33.

Druhý poločas otevřel Švrdlík a vyrovnal na 35:35. Vyrovnaný basketbal pokračoval. Slavík trojkou natáhl vedení Opavy na 40:36. Pardubice daly dva body Burdou. Po přihrávce Puršla se zpod koše prosadil Zbránek 42:38. Ve 26. minutě se blýskl hezkou individuální akci Townes a Opava vedla 46:38. Pecháček dvěma šestkami natáhl opavské vedení na deset bodů. Tým z města Perníku se brzy dokázal vrátit do hry. Po nájezdu Šafarčíka to bylo jen o šest 50:44. Brzy ale hosty přibrzdil trojkou Gniadek. Ovšem jen na chvíli. Z dálky se totiž trefil i Potoček. Nakonec v samotném závěru snížil Chatman na rozdíl tří bodů – 57:54.

Do čtvrté čtvrtiny vstoupili domácí trojkou Mokráně. Jenomže o pár chvilek později slovenský pivot vyhořel při trestných hodech. Vyoral šestkami stáhl vedení Opavských na čtyři body a po trojce Chatmana to bylo pouze o bod. Tentýž hráč šestkami dokonce poslal Pardubice do vedení 64:65. Opava následně vyrobila dvě chyby, a ty Šafarčík potrestal – 64:69. Beksa si už důležitou výhru vzít nenechala.

Názory trenérů a hráčů po zápase

BK Opava - BK KVIS Pardubice 69:74 (16:17, 35:33, 57:54)

Body: Townes 18, Slavík 13, Mokráň 12, Pecháček 12, Gniadek 3, Švandrlík 3, Jurečka 2, Kouřil 2, Puršl 2, Zbránek 2 - Šafarčík 19, Škifić 15, Chatman 12, Švrdlík 11, Vyoral 6, Potoček 5, Marshall 4, Burda 2.

Rozhodčí: Blahout, Nejezchleb, Dombrovský. TH: 12/9:20/16. Trojky: 8:6. Doskoky: 41:40. Fauly: 21:18. Diváci: 1920.