11. 11. 2015

Zápas v Ostravě nám nevyšel

Prohra z derby mrzí. Přitom dlouho to vypadalo, že můžeme v Ostravě uspět.

Prohra z derby mrzí. Přitom dlouho to vypadalo, že můžeme v Ostravě uspět. Nakonec se ve třetí čtvrtině dostali domácí přes nás a dramatickou koncovku zvládli. Jedno malé vítězství přece jenom ale Opavští přivezli. Fanoušci BK Opava totiž byli slyšet vice, než ti domácí.

Opava opět nenastoupila kompletní. K dlouhodobým marodům Václavu Bujnochovi a Radimu Klečkovi, přibyl nově Viktor Cvek, který si na úterním tréninku poranil kotník. A aby toho nebylo málo, zcela v pořádku nebyli ani Kuba Šiřina s Filipem Zbránkem.

Samotné utkání se pro Opavu nevyvíjelo až tak špatně. Hostující tým po celý první poločas vedl. Dařila se mu i střelba z dálky, hlavně Radim Kramný se v tomto směru činil, když se z perimetru trefil hned třikrát. Pokus Opavských o trhák zastavil Klímek. 

Po přestávce se hra srovnala, Opavě odešla střelba, a když se prosadil Bratčenkov, šli domácí po dlouhé době do vedení. Bylo jasné, že na téměř vyprodanou halu čeká drama. To také přišlo. V samotném závěru výběr trenéra Petra Czudka dvakrát nedokončil útočnou akci a Ostravští rázem vedli o tři body. Necelých dvacet sekund před koncem to zkoušel z perimetru Jakub Šiřina, ale soupeřův hráč míč tečoval. Druhý pokus měl Gniadek, ale ani ten nezakončil a Nová Huť se mohla radovat. 

"Podali jsme kolektivní výkon, předvedli jsme dobrou obranu a zaslouženě vyhráli," řekl domácí kouč Dušan Medvecký. 

"Nezačali jsme až tak špatně, bohužel nás trápily ztráty, kterých bylo dost, nám se pak přestala úplně dařit střelba z dálky," přišel se svým postřehem křídelník Viktor Cvek, který byl nucen sledovat zápas vzhledem ke svému zranění z lavičky. 


NH Ostrava - BK Opava 61:56 (11:18, 28:33, 44:44)

Body: Bohačík 15, Číž 13, Hooker 11, Kerr 10, Bratčenkov 7, Klímek 5 - Kramný 13, Gniadek 11, Šiřina 10, Blažek 8, Zbránek 5, Dragoun, Vlček a Kvapil 3. Rozhodčí: Dolinek, Nejezchleb, Jedlička. Chyby: 18:23. TH 16/20:8/12. Dvojky: 18/36:12/21. Trojky: 3/27:8/34. Doskoky: 38:38. Pět chyb: 39. Dragoun. Diváků: 1012.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.