14. 09. 2016

Závěr přípravy proběhne v zahraničí

Již jen 10 dnů chybí do zahájení KNBL a příprava našich kluků jde do finiše.

Již jen 10 dnů chybí do zahájení KNBL a příprava našich kluků jde do finiše. Po "mučení" v posilovací fázi přišly klasické tréninky a pak i přípravné zápasy. V těch se našim klukům nebývale dařilo a poráželi své soupeře většínou rozdílem třídy. Je ale pravdou, že jak Prostějov tak i NH Ostrava byli v dost okleštěné sestavě. Přesto dvě výhry nad Prostějovem mají svou váhu, stejně jako dvojitý úspěch s kompletními Svitavami a výhry nad NH Ostrava a Levicemi. Jak ale řekl Petr Czudek, je to jen příprava a za tu se body nedávají.

Pozitivem byl úspěšný návrat Vaška Bujnocha na palubovku, zato nad Radimem Klečkou zatím visí otazník. Příprava přinesla i negativa, kterými jsou zranění hráčů. Nejvážnější byly natažené vazy v koleni Mirka Kvapila a také problémy s ramenem Filipa Zbránka. Míra by měl být snad do začátku ligy v pořádku, u Filipa se uvidí, ale věřme, že to nebude nic vážného.

V závěru přípravy vyjedou naši kluci "za hranice", konkrétně do slovenských Levic. Tam se zúčastní Astrum Cupu neboli také 19. ročníku Memoriálu bratří Kleinů. V pátek 16.9. se Opava od 19:00 hod. utká s účastníkem nejvyšší slovenské soutěže Karlovkou Bratislava, v sobotu 17.9. změří od 18:00 hod. síly s domácími Levicemi a účinkování na turnaji uzavřou naši basketbalisté v neděli od 15:00 hod. zápasem s celkem maďarské divize A Jászberényi.

Pak už bude následovat cesta domů a vyladění formy na začátek Kooperativa NBL. Ta pro Opavu začne v sobotu 24.9.2016 domácím zápasem s Ústím nad Labem  v tradičním čase 18:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.