• BK Opava
  • Novinky
  • Závěr z říše snů. Opava vyválčila vítězství nad Děčínem

  17. 03. 2017

Závěr z říše snů. Opava vyválčila vítězství nad Děčínem

Opava dnes na palubovce městské víceúčelové haly narazila na Děčín. Podle papírových předpokladů se hrála velice vyrovnaná partie.

Opava dnes na palubovce městské víceúčelové haly narazila na Děčín. Podle papírových předpokladů se opět hrála velice vyrovnaná partie s vítězným koncem pro domácí. Naši borci vyhráli 87:78.

Začátek dalšího utkání nadstavbové skupiny A1 mezi Opavou a Děčínem zastihl naše basketbalisty v ne úplně ideálním střeleckém rozpoložení. Domácím se nepovedlo proměnit několik střeleckých pokusů a hosté mírně poodskočili. Hře Slezanů naštěstí pomohlo prostřídání trenéra Petra Czudka. Zejména Radim Klečka vystřihl krásný průnik, jenž zakončil košem za dva a ještě byl přitom faulován. Obroučkou poté prolétla i jeho šestka.

Děčín však na toto pookřání dokázal zareagovat a přidal několik bodů. Diváky v hale mohla zaujmout především Šiškova přesná trojka na 12:18. Jeho celek první čtvrtinu nakonec ovládl v poměru 20:14.

Opavané se ale nevzdali. Úvod druhé periody se nesl ve znamení stahování. Zbránek se odhodlal ke střele zpoza perimetru, která se záhy ukázala jako úspěšná. Na světelné tabuli tak najednou platil stav 25:24 a Opava se vůbec poprvé v utkání ocitla ve vedení. Severočeši následně přidali několik bodů, ale když Gniadek v závěru poločasu zužitkoval oba své trestné hody, platil o přestávce nerozhodný stav 36:36.

Po změně stran se našemu výběru příliš nedařilo. Problémy dělal především Kroutil, který několikrát skóroval. Třetí čtvrtka tak skončila v neprospěch Opavy 53:60. Domácí se však i přes nepříznivý vývoj dokázali nastartovat a závěrečná desetiminutovka z jejich strany, to byl doslova koncert.

Najednou totiž začala fungovat střelba za tři, Slezané nejprve umazali náskok Děčína a posléze dokonali velký obrat. Klíčovými postavami se stali především Jakub Blažek s Radimem Klečkou. Oba svými body drželi tým a připojili velice důležité trojky. Druhý jmenovaný byl dokonce jmenován nejlepším hráčem zápasu. Opavané zvítězili 87:78.

Náš trenér Petr Czudek měl z výhry velkou radost a na tiskové konferenci opět hýřil vtipnými hláškami. „Na toto utkání jsme se příliš dobře nevyspali, skvěle nás ovšem dokázalo podpořit naše publikum. Tento zápas byl pro nás jak seriál na Nově: hodně komplikovaný, ale nakonec dobře skončil,“ uvedl. Jeho protějšek Pavel Budinský tvrdil, že šlo o pohledné utkání: „Divákům se to muselo líbit. V poslední čtvrtce jsme si však nechali dát čtyřiatřicet bodů. Opava nás přehrála v útočném doskoku.“

BK Opava – BK ARMEX Děčín 87:78 (14:20, 36:36, 53:60)

Body: Blažek 18, Klečka 17, Bujnoch 12, Jurečka 11, Cvek 10, Gniadek 8, Zbránek 7, Dragoun a Kvapil 2 – P. Houška 15, Vyoral 12, Kroutil 11, Palyza 8, J. Houška a Ježek 7, Šiška 6, Krakovič 5, Landa 4, Pomikálek 3. Rozhodčí: Hrůša, Vondráček, Kapaňa. Chyby: 26:31. TH: 20/35:23/29. Dvojky: 12/27:20/31. Trojky: 11/33:5/22. Doskoky: 38:29. 5 chyb: 34. Gniadek – 37. Landa. Diváků: 1150. Nejužitečnější hráč: Radim Klečka

Fotografie z utkání

Ohlasy trenérů po utkání

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.