14. 03. 2020

Ženská liga končí sezónu!

Renomia ŽBL je ukončena, o mužské KNBL se ještě jedná

Renomia ŽBL je ukončena, u mužské KNBL se ještě jedná.

Exekutiva AŽLK spolu se sportovním ředitelem ŽBL po konzultaci se všemi kluby Renomia Ženské basketbalové ligy (ŽBL) navrhla výboru České basketbalové federace schválit ukončení ročníku 2019/2020 ke 13. březnu 2020.

Návrh byl učiněn v souvislosti s vyhlášením stavu nouze vládou České republiky dne 12. března 2020, kdy minimálně dalších 30 dnů nelze organizovat akce s účastí vyšší než 30 osob a jsou uzavřena všechna sportoviště. Výbor České basketbalové federace následně ukončení Renomia ŽBL ročníku 2019/2020 schválil.

Konečné pořadí v ročníku 2019-2020 je stanoveno po odehrání základní části Renomia ŽBL. Mistrem České republiky se tak stává tým ZVVZ USK Praha. Do případné baráže o účast v Renomia ŽBL ročníku 2020/2021 bude zařazen tým BK Strakonice – U19 Chance.

"Nemáme pochopitelně z celkové situace žádnou radost, nicméně jsme přesvědčeni, že rozhodnutí o ukončení soutěže je tím nejlepším možným řešení současného stavu. Přejeme všem hráčkám a dalším aktérům ŽBL především pevné zdraví," doplnil guvernér ŽBL Ing. Daniel Kurucz.

Mužská nejvyšší soutěž Kooperativa NBL zatím zůstává přerušena a její vedení v bude v následujících dnech intenzivně jednat o dalším postupu. Česká basketbalová federace bude nadále informovat své kluby přímo a zároveň bude postup zveřejňovat na svých komunikačních kanálech.

Tolik další zpráva z ČBF. O vývoji situace vás budeme informovat.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.