09. 06. 2023

Zhodnocení uplynulé sezóny

Zhodnocení uplynulé sezóny od předsedy představenstva Radima Vysockého!

Vážení sportovní přátelé,

nadešel pravý čas na zhodnocení letošní basketbalové sezóny v podání Basketbalového klubu Opava. Za námi je 10 měsíců velkých basketbalových emocí.

 Za sebe, ale také za hráče, realizační tým a  všechny  svázané s BK Opava, bych Vám chtěl poděkovat za to, že jste byli celou sezónu s námi. V Opavě se vždy děly velké věci a právem jsme  pyšní na to, že jsme obyvateli tohoto města a fanoušky žlutého pekla, které po desetiletí dodává sílu, odvahu a odhodlání jednomu z nejlepších českých basketbalových klubů. To je velká věc a náš společný úspěch.

Před námi je 20. sezóna v naší hale, nejlepším a nejhezčím basketbalovém stánku v České republice. V posledních 6 letech jsme 5 krát postoupili do finále, loni jsme vyhráli Český pohár a v posledních 2 letech zvítězili ve Federálním poháru. To jsou vynikající výsledky, které nejlépe potvrzují naši obrovskou sílu a moc.
Právě skončený ročník byl ovšem jedinečný.  Byla to sezóna, která nám přinesla nevídaný úspěch. Přestože  jsme zahájili obhajobou titulu ve Federálním poháru, nevyrovnanými výkony jak v české lize, tak v evropských pohárech jsme si až v předkole vybojovali postup do play off, kde jsme postupně vyřadili Brno, Nymburk a ve finále Děčín.  Po dvaceti letech jsme si zaslouženě došli pro vysněný titul.

Všichni si dlouhá léta budeme pamatovat fantastickou atmosféru čtvrtfinálových, semifinálových a finálových zápasů, kdy nás vyprodaná hala a žluté peklo hnalo až k celkovému vítězství. Přestože jsem ve vedení klubu krátce, pravidelným fanouškem jsem  více než 25 let. Mohu s plnou odpovědností říct, že taková atmosféra, která panovala během posledního finálového zápasu a po něm tady ještě nikdy nebyla. Je to  něco  velkého a nepřenosného. Především to potvrzuje skutečnost, že basketbal je v Opavě sportem číslo 1.

Končící sezóna nebyla jen sezónou titulu A – týmu, ale radost nám dělal i B – tým v první lize a extraligové týmy U17 a U19, které jsou jako jediné v České republice  složeny pouze z opavských hráčů a odchovanců. Nesmíme zapomenout ani na naše mládežnická družstva a 300 dětí v přípravkách na opavských školách. Ti všichni jsou zárukou, že nám zde vyroste nový Czudek nebo Šiřina.

Chtěl bych poděkovat všem, kteří svou prací a podporou pomohli a pomáhají fungování a rozvoji klubu. Jsme městský klub a naše poděkování směřuje především k vedení města v čele s primátorem za podporu, kterou BK Opava, basketbalu a sportu v Opavě poskytují.

Chtěl bych smeknout před našimi partnery, kteří neváhají investovat své peníze do rozvoje a chodu klubu.

A  nakonec chci nejvíc poděkovat našim fanouškům. Jste neuvěřitelní. Jste nejlepší fanoušci a celá republika to vidí a závidí nám. Stáli jste za námi v době kdy se nám nedařilo i když jsme vyhrávali.  Své často těžce vydělané peníze investujete do nákupu permanentek a vstupenek, obětujete svůj čas a dovolenou na výjezdech na venkovní zápasy a to jen proto, aby jste podpořili náš tým. Vaše srdce bijí žlutě! Děkuji Vám všem.

Na shledanou v novém ročníku, který bude výjimečný. Již 2. září společně oslavíme 20 let otevření haly, abychom poté pokračovali nejen v KNBL jako úřadují mistr, ale užili si i nevšední basketbalový zážitek ze zápasů s předními evropskými týmy v základní části Basketball Champions League.

HEJAOPAVA!

Ing. Radim Vysocký, předseda představenstva BK Opava

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.