06. 01. 2016

Zlatá ruka Kuby Šiřiny

Opavský tým předvedl velký návrat do zápasu, když dokázal vymazat třináctibodové manko soupeře a pět vteřin trefit vítězství.

Opavský tým předvedl velký návrat do zápasu, když dokázal vymazat třináctibodové manko soupeře a pět vteřin před koncem dát Kubou Šiřinou v Pardubicích vítězný koš.

V první čtvrtině měli navrch domácí, kterým šla střelba, hlavně Wallovi to střílelo. Opava se trápila na doskoku a nebýt střelecký disponovaného Šiřiny, prohrávala by daleko větším rozdílem. Trenér Petr Czudek měnil obrany, zóna začala dělat Bekse problémy a ve druhé desetiminutovce začali hosté stahovat, nakonec v poločase prohrávali o dva body. „Neměli jsme dobrý vstup do utkání. Trápil nás hlavně doskok, poločasový výsledek byl pro nás milosrdný,“ přiznal opavský trenér Petr Czudek.

Vstup do druhého poločasu nezastihl opavský tým zrovna v nejlepším rozpoložení. Velké problémy jí dělal Dušan Pandula, který sázel jeden koš za druhým, a domácí rázem vedli o třináct bodů. V těchto okamžicích to s týmem Petra Czudka vypadalo hodně špatně. Náš trenér vsadil na zónovou obranu a ta slavila úspěch.

Na začátku čtvrté desetiminutovky se dvakrát z dálky trefil Míra Kvapil a Opava  ožila. „Tyto trojky nás nakoply, kluci si začali více věřit. K Mírovi se přidali další,“ vracel se k závěrečné čtvrtině trenér Czudek. Když dal Gniadek trojku a byl faulovaný Blažek, vstřelili jsme během vteřiny pět bodů a šli do vedení. Pardubice podržel Wall. Ovšem pět vteřin před koncem zvedl trojku nejlepší hráč zápasu Kuba Šiřina a bylo vymalováno. „Za vítězství jsem strašně rád. Vyšla nám výborně čtvrtá čtvrtina. Dát šestadvacet bodů proti tak dobré obraně, je skvělé,“ usmíval se Petr Czudek. Středeční představení bylo nejlepší možnou pozvánkou na sobotní utkání proti Svitavám.

BK JIP Pardubice - BK Opava 67:69 (23:17, 33:31, 52:43)

Body: Wall 19, Pandula 17, Švrdlík 13, Půlpán 9, Kohout 4, Nečas 3, Kotas 2 - Šiřina 24, Blažek 14, Lyčka a Kvapil 9, Gniadek 6, Jurečka 4, Cvek 2, Vlček 1. Rozhodčí: Paulík, Kurz, Nejezchleb. Fauly: 13:23. TH: 14/19:6/7. Dvojky: 16/37:12/40. Trojky: 7/26:13/32. Doskoky: 55:30. Pět chyb: 37. Lyčka, 38. Kvapil. Diváků: 856. Nejlepší hráč: Jakub Šiřina.