02. 05. 2017

Zlatý Festival pro U12

Od pátku 29.4 se v Ostravě konal Festival kategorie U12 – kluky ročníku narození 2005.

Od pátku 29.4 se v Ostravě konal Festival kategorie U12 – kluky ročníku narození 2005. Festival je v podstatě takové „B“ mistrovství republiky, je určen pro týmy, kterým se nepodařilo kvalifikovat na Národní finále. Nám těsně a smolně nevyšel jeden zápas a proto jsme místo do Plzně na Finále, jeli do Ostravy na Festival. Ten se nám ale povedl náramně, kdy jsme celým turnajem prošli jako nůž máslem a na konci zaslouženě slavili se zlatými medailemi na krku!

V pátek jsme rozehráli skupinu, kdy první zápas s BK Vysočina skončil sice přesvědčivě 61:31, ale úplně jednoduché to nebylo. Druhý páteční zápas a jednoznačné vítězství proti USK Praha 79:24 nás posunulo do čtvrtfinále proti dalšímu týmu z Prahy – Jižním Supům. Soupeř podle trenérů předvedl svůj letošní nejlepší výkon, nicméně pro nás další vítězství 64:51 a postup do semifinále proti domácím Snakes Ostrava. Po jednoznačné výhře 62:36 jsme vyhlíželi nedělní finále proti Spartě Praha. Ani Sparta nás nakonec nedokázala zastavit a po dalším vítězném zápase 60:47 jsme mohli začít slavit. Medaile nám předával Martin Gniadek, který přijel děti dekorovat, a o to veselejší to bylo.

Sice jsme chtěli být v Plzni na Národním Finále, a podle mnohých přítomných trenérů, by jsme i tam určitě hráli vysoko, zvlášť, když finále turnaje bylo ve složení NH Ostrava – Litomyšl, kdy oba týmy jsme dokázali v sezoně porazit. Nicméně je vidět, jak kluci rostou a jejich sebevědomí po vydařeném velikonočním turnaji v Klatovech se projevilo v jednoznačnou dominanci na Festivalu, o které svědčí i výběr do nejlepší pětky turnaje - ALL STAR pro Vojtu Kadaňku a Jáchyma Henzla a navíc i ocenění MVP – nejlepšího hráče turnaje pro Edu Myšáka.  Nicméně turnaj to byl pro nás opravdu vydařený a podobné ocenění by si zasloužilo určitě více kluků. Určitě jsme všichni spokojeni jak s předváděnou hrou tak i samotným výsledkem, ale to jestli kluci budou hrát basketbal v 15-17 letech, jestli budou i nadále pracovat, na to určitě nemá a nebude mít vlit, jestli mají medaili z Festivalu, nebo Finále. Určitě je příjemné, že nám to nakonec cinklo a ještě zlatem, ale přesto víme, že máme pořád co zlepšovat, proto makáme dál.

Na turnaji nastoupili: Hynek Adamec, Dan Kudela, Luky Scholz, Pája Czudek, Míša Rabinský, Maty Poledňák, Honza Matýsek, Kiki Svoboda, Matěj Kramoliš, Kamča Hrbáč, Eda Myšák, Honza Křesťan, Jáchym Henzl, Ondra Slanina, Petr Arendarčík, Jonáš Salich, Kuba Černý a Vojta Kadaňka, pod vedením Petry Cvekové a Kamila Vajdy. 

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.