15. 10. 2016

Zlín přetlačil rezervu

Favorit východní skupiny 1. ligy měl namále, ale nakonec si v koncovce dokráčel v Opavě k výhře.

Zlín přijel v plné sestavě i s letními posilami Jaroslavem Prášilem a Tomášem Vošlajerem. Naše trenérská dvojice Valeček - Filip zase mohla počítat s Radimem Klečkou, který se po dlouhé době opět objevil na palubovce při soutěžním utkání. Tento hráč se také velkou měrou zasloužil o to, že po první čtvrtině vedla Opava o 6 bodů, když za 6 minut dosáhl 10 bodů. Druhé dějství ale patřilo hostům a do šaten se šlo za stavu 37:40. Pomohly k tomu i tristní trojky Opavy (13/1).

Do druhé půle už nenastoupil Vašek Bujnoch, přesto šla do vedení Opava. Její vedení se navyšovalo až na 12 bodů, to do konce chyběly pouhé 3 minuty. Pro 5 faulů ale již nehrál Víťa Branda a následoval jej i Robin Matějka. Přesto závěrečný kolaps Opavy byl jen těžko pochopitelný. Naši nedali ani bod a Zlín čtrnáctibodovou šňůrou otočil zápas, když poslední ránu zasadil Zdeněk Nehyba. Domácí měli sice ještě poslední útok, ale výborná obrana Zlína jim už vystřelit nedovolila.

"Dnes přijel těžký soupeř. Věděli jsme, že budeme točit maximálně 9 hráčů, bohužel se zranil Venca Bujnoch, Víťa Branda nasbíral rychle 4 fauly, takže naše rotace se ještě zúžila. Soupeř byl dobrý, ale my jsme zkolabovali proti zóně. V útoku kluci postupně přestali hrát to, co měli a dostali jsme po ztrátách spoustu bodů. Je to škoda, to vítězství mělo být naše, ale Zlín se nevzdal a tak se dá říci, že vyhrál zaslouženě," okomentoval zápas viditelně zklamaný Petr Valeček.

Opavu držel hlavně kvartet Radim Klečka, Rosťa Dragoun, Jirka Dihel a Mirek Kvapil, nejužitečnjším mužem zápasu byl ale zlínský Radek Pumprla (18 bodů, 5 doskoků, 4 asistence, val. 25).

BK Opava B - SKB Zlín 73:75 (25:19 37:40 60:56)
Body: Klečka 20, Dragoun 16, Kvapil a Jiří Dihel 14, Branda 5, Bujnoch a Ondra Kukla 2 - Pumprla 18, Nehoda 12, Nehyba 11, Hrabovský 7, Šušák a Vošlajer 5, Krutílek 4, Zumer 2
Diváků: 55

V dalším kole zajíždí rezerva do brněnských Šlapanic, doma se představí tentokrát netradičně již v úterý 25.10.2016, kdy v utkání 5. kola bude od 19:30 hod. hostit nováčka soutěže UP Olomouc.