22. 11. 2015

Zlín rezervu trápil

Druhou polovinu základní části 1. ligy zahájila naše rezerva domácí výhrou nad Zlínem.

Zlín přijel jen s 8 hráči, na soupisce Opavy byli tři bratři Dihelové. Po úvodním oťukávání se Opava osmibodovu šňůrou dostala do vedení 12:7, ale Zlín odpověděl šňůrou 13 bodů a rázem to bylo 12:20. Nakonec skončila první čtvrtina 21:24 a druhá začala stejně jako ta první, tedy mnohými nepřesnostmi.

V 15. minutě Mirek Kvapil zasmečoval do koše, srovnal stav na 32:32 a odstartoval opavský nápor, který nakonec vyústil ve čtyřbodové vedení v poločase. Opava se ale trápila při trestných hodech, její poločasová bilance byla 11/4. Třetí čtvrtinu zahájili domácí dalším náporem, vyhráli první tři minuty 13:4 a třináctibodový náskok věštil rohodnutý zápas.

Hosté ale byli proti, do konce čtvrtiny snížili a ve 33. minutě po nesportovním faulu Michala Ihringa měli dokonce šanci srovnat stav. To se jim ale nepodařilo a Mirek Kvapil s Tomášem Mičunkem vnesli do opavských řad opět trochu klidu. V koncovce si Opava nakonec uhájila dvouciferný náskok, důležitý pro případné vzájemné srovnání obou nedělních soupeřů.

"Zlín má problémy s rozehrávači a v posledních zápasech se jim výsledkově nedařilo. K nám ale přijeli až na Zummera a Chwaszcze v nejsilnější sestavě a hráli velice dobře, navíc jsme jim našimi ztrátami dávali zbytečné šance. Ve třetí čtvrtce jsme šli hodně před ně a už jsme měli dojem, že je rozhodnuto. Prostřídali jsme, ale oni stáhli a bylo to vyrované utkání až do konce," začal s hodnocením zápasu Petr Valeček.

"Jsem rád, že jsme vyhráli o 10, takže v případě shody máme ten jeden bod k dobru. Pro nás to byl dobrý zápas v tom, že jsme si mohli zahrát proti agresivní obraně a zjistili jsme, kde máme slabiny," doplnil ještě trenér opavské rezervy. V dresu Opavy si tradičně nejlépe vedl Mirek Kvapil (22 bodů, 8 doskoků, val. 26), výborný zápas odehrál Tomáš Mičunek (16 bodů, trojky 2/2, 8 doskoků, val. 22).

BK Opava B - SKB Zlín 83:73 (21:24 43:39 63:56)
Body: Kvapil 22, Mičunek 16, Dragoun 12, Vlček 10, Michal Ihring 8, Branda 5, Jiří Dihel 4, Robert Dihel, Matějka a Vícha 2 - Krutílek 22, Šušák 19, Nehoda 16, Pumprla 11, Menšík 5
Trojky: 16/6 - 26/8
TH: 21/9 - 21/15
Chyby: 21 - 21
Doskoky: 30 - 32
Rozhodčí: Zatloukal, Kubiš
Diváků: 61

V dalším kole jede naše rezerva do Jihlavy k zápasu s BC Vysočina, doma se představí trochu netradičně ve čtvrtek 3.12., kdy od 19:00 hod. bude hostit celek VŠB Ostrava.