15. 06. 2018

Změny v kádrech 2018 - díl 1.

Do začátku Kooperativa NBL 2018/19 sice zbývá ještě hezkých pár měsíců, ale managementy týmů nezahálejí.

Do začátku Kooperativa NBL 2018/19 sice zbývá ještě hezkých pár měsíců, ale managementy týmů nezahálejí.

Velké změny se udály v Děčíně, kde určitě nevládla spokojenost s tím, že "Válečníci" skončili bez medaile. Zřejmě i proto se u Labe rozhodli opustit českou cestu. Po sezóně ukončil hráčskou kariéru kapitán Jakub "Kouba" Houška, který přešel na místo asistenta trenéra, jeho jmenovec Pavel odešel do Ústí nad Labem, kádr týmu opustili i Lukáš Bažant a Filip Halada.

Již před koncem soutěže avizovali v Děčíně, že jejich novou posilou bude Lamb Autrey, který už českou nejvyšší soutěž hrál v dresech Jindřichova Hradce a Pardubic. Další zahraniční posilou bude jeho krajan Klint Carlson. Pro tohoto 201 cm vysokého a 102 kg vážícího pivota to bude první zahraniční angažmá, dosud hrál NCAA v dresu Nothern Iowa. V sestavě Děčína se objeví i devatenáctiletý pivot David Žikla, který působil v USK Praha.

V Pardubicích skončil nejen Jiří Welsch, který se rozloučil s aktivní kariérou, ale po čtyřech sezónách v pardubickém dresu také Dušan Pandula. Ten se ovšem přesunul do nedalekého Hradce Králové a stal se tak první známou posilou Královských Sokolů. Post Jiřího Welsche na rozehrávce by měl obsadit zkušený Richie Wiliams. Tento třicetiletý Američan hrál na Islandu a v Německu, naposledy oblékal dres druholigového Karlsruhe.

Olomoucko zatím posílili Američan Thomas D. Dunans (196 cm, 79 kg), který byl i zkoušce u týmu NBA Milwaukee Bucks, a jeho krajan Xavier Smith (205 cm), který už má za sebou angažmá na Kypru a v současnosti hraje na Novém Zélandu. Hanáci udrželi rozehrávače Jana Močnika, otazník visí nad dvojicí Fuller, Mitchell. U týmu naopak již skončili Filip Šepa a Darko Čohadarević.

Tolik první "přestupové novinky". Uvidíme, zda a případně kdy se objeví posily i v Opavě. "Hráče vyhlédnuté máme. Měli jsme vytipované kluky, kteří by nás posílili hodně, ale ti se rozhodli jinak. Pro některé oslovené hráče je zajímavá Liga mistrů, pro další samotná Opava, jak to tady děláme. Chceme citlivě a šetrně do týmu dva hráče zapracovat," uvedl v jednom z rozhovorů Petr Czudek, který chce i nadále jít českou cestou.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.