29. 06. 2018

Změny v kádrech 2018 - díl 2.

Změny v sestavách týmů KNBL pro novou sezónu dále pokračují.

Změny v sestavách týmů KNBL pro novou sezónu dále pokračují. Zatím největší pohyb jsme zaznamenali ve Svitavách. Z celku Turů po sezóně odešlo americké trio Smithson, Roseboro a Petway, i když o udržení Bryana Smithsona ve Svitavách hodně stáli. Naopak ve svitavském kádru bude pokračovat Garett Kerr, který zvažoval konec kariéry a přechod do rodinné firmy v USA. S basketbalem ale skončil Luboš Stria, který se bude věnovat podnikání.

Do Svitav naproti tomu přichází jedenadvacetiletý talent Matěj Svoboda. Ostravský rodák hrál i v Nymburku a pak odešel do USA, kde hrál NCAA za Dayton. Po roce se ale vrací do české ligy. Ostravskou stopu má i další svitavská posila, kterou bude Russell Woods. Tento Američan totiž v minulé sezóně oblékal dres NH Ostrava a byl jejím druhým "doskakovačem" a třetím nejlepším střelcem.

Kolín zatím hlásí jen odchody. Celek trenéra Pavla "Benyho" Beneše opouštějí Horák s Harčárem, kterým skončila smlouva. Konec kariéry ve vrcholovém basketu pak ohlásil Petr "Doky" Dokoupil, o čemž jsme vás již na našich stránkách informovali. Jejich sousedé z Parubic si k už dříve avizovanému rozehrávači Richie Wiliamsovi přidali do kádru i pětadvacetiletého a 201 cm vysokého Američana Dwayna Benjamina, který hrál NCAA v Oregonu a jeho dalšími štacemi byl dánský Aarhus a makedonský tým Gevgelija.

Mistrovský Nymburk zatím pracuje na stabilizaci týmu. Zatím ho opustil pouze Kendrick Ray, který zkouší uspět v NBA, ale ani v případě, že se mu to nepodaří, bez angažmá nebude. Podepsal totiž smlouvu v hvězdném Maccabi Tel Aviv. Na odchodu je i Dardan Berisha, ostatní klíčové hráče se podařilo udržet.

Tolik tedy další změny v týmech NBL. Příště snad už budeme moci oznámit i posily v opavském celku.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.