03. 08. 2018

Změny v kádrech 2018 - díl 3.

Příprava na novou sezónu začíná, změny v kádrech týmů KNBL pokračují.

Příprava na novou sezónu začíná, změny v kádrech týmů KNBL pokračují.

V Pardubicích na místo Scotta Martina angažovali jeho čtyřiadvacetiletého krajana Evana McGaugheye (203 cm), který hrál v německém Heidelbergu. Dalším do party Beksy bude teprve dvaadvacetiletý Donovan Jackson, pro kterého to bude jeho první profesionální angažmá a který má pro změnu nahradit skórera Barndona Spearmana.

Kolín sice opustil také Lee Skinner, který odešel do Interu Bratislava, ale tým Pavla Beneše hlásí už i posily. Jsou jimi rozehrávači. Prvním je Jiří Šoula, který bude v Kolíně hostovat z Jindřichova Hradce, tím druhým pak Američan A.J.Walton (28 let, 185 cm), který v Evropě působil v Polsku a naposledy ve slovenském Svitu.

Nováček z Hradce Králové také posiluje. Po Dušanu Pandulovi je novým Sokolem další slovenský hráč Peter Sedmák (33 let, 207 cm), který se do české ligy vrací po 5 letech. Novou posilou je také dvacetiletý a 196 cm vysoký Martin Kolář, reprezentant ČR v kategorii U20. Ten v Hradci Králové již z Nymburku hostoval v minulé sezóně a pomáhal Sokolům v úspěšné baráži. Dalším novým hráčem je Marko Rikalo, 187 cm vysoký rozehrávač reprezentace Bosny a Hercegoviny.

Rovněž Ústí nad Labem posiluje rozehrávku. Bude v něm působit Jaytornah Wisse (185 cm), který po angažmá v Rumunsku a Maďarsku hrál naposledy ve slovenské Prievidzi. Staronovým členem celku Pand je pak rozehrávač Michael Thompson, který u Labe hrál již v sezóně 2016/17.

Ztrátu Garreta Kerra, který kvůli problémům s kotníkem přijde o celou sezónu, vyřešili ve Svitavách angažováním Seana O´Briena (23 let 198 cm), jehož prvním angažmá mimo USA bylo v loňské sezóně finské Korihait. Z celku Olomoucka pak přichází k Turům Martin Novák (25 let, 199 cm).

Tolik další porce přestupů a nových tváří pro ročník Kooperativa NBL 2018/19.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.