25. 06. 2019

Změny v Ostravě

Tým NH Ostrava prochází jako již před novou sezónou tradičně velkými změnami s cílem vylepšit 11. příčku.

Tým NH Ostrava prochází jako již před novou sezónou tradičně velkými změnami s cílem vylepšit 11. příčku, níž se ostravští basketbalisté umístili v posledních třech sezónách.

Ostrava se rozloučila se všemi cizinci, odešel i děčínský odchovenec Lukáš Bažant, který se ze severu Moravy vrací na sever Čech, ovšem nikoli do Děčína, ale do Ústí nad Labem. Opačným směrem naopak zamířil Filip Šmíd, "Enháčko" získalo i bratra nymburského kapitána Pavla Pumprly Radka, který působil v Brně.

Největší změnou je ale fakt, že tým, hrající dlouhá léta pod taktovkou Dušana Medveckého, tentokrát povede zkušený Peter Bálint, který působil v minulé sezóně v Ostravě jako asistent. Jeho asistentem bude Tomáš Bartošek, který tak vyřešil svou další budoucnost po odchodu z Pardubic.

Nový hlavní trenér by chtěl sázet hlavně na české hráče, ale nevylučuje příchod dvou až tří cizinců. "Já teď nechci říkat, jestli je pro mě metou play-off. Za zásadní beru vybudovat konkurenceschopný tým s potenciálem, který bude vědět, že je schopen se postupně zlepšovat. A jestli se play-off podaří už v nadcházející sezoně nebo za rok, to dnes těžko odhadnu. Hlavní je vybudovat něco, co bude mít progres, nějaké směřování, aby to nebylo jen bytí ze sezóny na sezónu," řekl k cílům Ostravy nový trenér.

Uvidíme, jak si náš regionální rival v nové sezóně pod novým trenérem povede.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.