• BK Opava
  • Novinky
  • Zradila nás střelba, řekl po porážce s Pardubicemi Radovan Kouřil

  16. 01. 2024

Zradila nás střelba, řekl po porážce s Pardubicemi Radovan Kouřil

Poslední domácí zápas základní části nedopadl pro opavské basketbalisty vůbec dobře. Proti Pardubicím se jim nevedlo. Výsledkem byl porážka 69:74. Na opavských hráčích bylo vidět velké zklamání. Porážka jim navíc vzala pozici lídra soutěže.

„Vypadl nám útočný rytmus. Přestali jsme se trefovat i z úplně otevřených pozic, které jsme si dokázali relativně vytvořit,“ vracel se k nepovedenému duelu opavský rozehrávač Radovan Kouřil. „Z toho jsme znervózněli. Přecházeli jsme pozice a místy jsme byli bezradní. Pardubice se úspěšně dostávaly na trestné hody, které proměňovaly,“ hledal osmadvacetiletý basketbalista hlavní důvody sobotního nezdaru.

Opava už proti Kolínu nepředvedla zrovna oslnivý výkon. Na vítězství to ale stačilo. „Před Pardubicemi jsme dobře potrénovali, na utkání jsme byli výborně fyzicky připraveni. Když se podíváme na zápas, tak agresivita i intenzita tam z naší strany byla. Akorát jsme měli slabé procento střelby, a to podle mě rozhodlo,“ mínil Radovan Kouřil.

V závěru se přiblížila Opava k Bekse na rozdíl dvou bodů. Jenomže své útoky uspěchávala. „Těžko se mi to hodnotí. Chtěli jsme to strhnout na naší stranu. Nebyli jsme se schopni ale prosadit, a to ani z trestných hodů. Naopak soupeř nás z rychlých protiútoku trestal,“ povzdechl si Radovan Kouřil.

Osmadvacátého ledna čeká na Opavské čtvrtfinálový duel Českého poháru. Slezané vyfasovali nejtěžšího možného soupeře, a to Nymburk. „Los se k nám zachoval tak, jak se zachoval. Na druhou stranu, pokud chceme trofej, musíme porazit kohokoliv,“ zakončil opavský rozehrávač.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.