01. 02. 2023

Soupeř ve čtvrtfinále ČP: SLUNETA Ústí nad Labem

Po ligové prohře v Ústí nad Labem mají naši basketbalisté před sebou pohárovou odvetu

První zmínky o basketbalu v Ústí nad Labem se datují do roku 1946. Poprvé ústečtí basketbalisté hráli v nejvyšší soutěži v sezóně 1993/94, kdy obsadili 7. místo, ale hned v té další sestoupili. Poslední postup do nejvyšší soutěže se konal v roce 2011, od té doby hraje Ústí NBL stále.

Ústí letos začalo 25. sezónu v nejvyšší soutěži.  Na nejlepší umístění v historii klubu dosáhly Pandy v minulé sezóně. Ve čtvrtfinále vyřadili Kolín 4 - 1, pak ale padli s Nymburkem 0 - 4. V boji o bronz nakonec po divoké sérii podlehli Brnu 1 - 2.

Po úspěšné sezóně tým opustili Autrey, Spencer, Joseph a Fait, který ukončil vrcholovou basketbalovou kariéru. Přišli naopak Američané rozehrávač Jordan Callahan, guard Kristopher Martin a křídlo Steven Haney, rozehrávači Martin Nábělek, Vojtěch Zajíc (21 let), Jan Žalud (17 let), guard Ondřej Chlupsa (19 let), forward Petr Krupka (19 let).

V týmu trenéra Jana Šotnara už ale nepůsobí Callahan a Haney a ani mladí Chlupsa s Krupkou, naopak se nově objevili pivot Maishe Dailey a rozehrávač Tony Hicks. Druhý jmenovaný se hned zařadil mezi opory, ke kterým patří také Spencer Svejcar, Kris Martin a Ladislav Pecka.

V lize má Ústí impozantní sérii 9 výher v řadě, ta poslední přišla v neděli s Opavou. S bilancí 13 - 8 jsou na 5. místě tabulky KNBL. Co se týče poháru, byly Pandy nasazeny do osmifinále, v němž zdolaly Sokol pražský na jeho palubovce 114:62, tedy prakticky stejným výsledkem, jakým vyhráli naši v Novém Jičíně (114:65).

V Českém poháru jsme se s Ústím střetli naposledy v sezóně 2019/20, kdy jsme ve čtvrtfinále vyhráli v Ústí 83:79. Jinak v loňské sezóně a zatím také v sezóně letošní platí pro naše střety s Ústím "můj dům, můj hrad". I když budou Pandy vzhledem ke svým momentálním výsledkům asi mírným favoritem, věřme, že domácí prostředí zafunguje a naši basketbalisté s podporou fanoušků udělají další krok za obhajobou Českého poháru.

Otazník visí pouze nad Luďkem Jurečkou, kterého trápí svalové zranění. Jinak by měli být všichni připraveni nastoupit, včetně Martina Gniadka (více zde). Přijďte naše kluky v boji o Final 4 ČP povzbudit!

Čtvrtfinále Českého poháru mužů 2022/23 BK Opava - SLUNETA Ústí nad Labem se hraje ve středu 1.2.2023, začíná se tradičně v 18:00 hod.