05. 08. 2016

Příprava na nový ročník KNBL začala

Je sice doba dovolených, ale opavským basketbalistům začala tvrdá práce.

Začátek srpna je i začátkem letní přípravy na nový ročník Kooperativa NBL. Menší úlevu měli oba reprezentanti, tedy Kuba Šiřina (A-tým ČR muži) a Rosťa Dragoun (ČR U20), ale oba se už v pondělí připojí k ostatním. První fáze je hlavně kondiční příprava, kterou vede kondiční trenér Michal Kocián. "Spolupráce s Michalem je pro kluky přínosná, mají s ní dobré zkušenosti i z minulosti," řekl pro Deník opavský kouč Petr Czudek.

Ten na přípravu dohlíží bez odpočinku hned po příletu z ME U20 ve Finsku, kde se svými svěřenci dosáhl na 7. místo. Podle jeho slov jej ale týdenní dovolená ještě čeká. Dobrou zprávou je, že do přípravy se zapojili i oba smolaři loňské sezóny, tedy Radim Klečka a Vašek Bujnoch. S áčkem se připravuje i mladý Ondra Kukla z opavské rezervy. Zatím jedinou posilou je Radovan Kouřil, vedení Opavy ještě zvažuje posílení na postu pivota, který je zatím po Radimu Kramném volný. Koncem srpna přijdou i přípravné zápasy. Již tradičně budou opavskými soupeři basketbalisté Ostravy, Prostějova, Svitav a slovenských Levic, v plánu je i účast na turnaji právě v Levicích na závěr letní přípravy.

Petr Czudek je na začátku přípravy zatím optimistou: "Chceme mít naši hru položenou na dobré partě, na velké bojovnosti a na tom, že kluci jsou dlouho spolu a jsou sehraní. Přišel Radovan Kouřil, od kterého si slibujeme kreativitu v útoku, ať to není jen na Kubovi Šiřinovi. Věřím, že nám to sedne a bude klapat." Věřme spolu s ním, že to klapat bude, že se tentokrát našim basketbalistům vyhnou zranění a Opava bude opět bojovat v popředí ligové tabulky.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.