31. 03. 2017

Sokoli málem padli v Opavě

Lídr 1. ligy byl krůček od druhé porážky v soutěži, ale nakonec v Opavě vyhrál.

Lídr 1. ligy byl krůček od druhé porážky v soutěži, ale nakonec v Opavě vyhrál. Naši rezervu opět vedli Radek Filip a Kryštof Vlček. Ti neměli k dispozici žádného pendlujícího hráče, takže opavské "mladé pušky" doplňovalo zkušené trio Jirka Dihel, Víťa Branda a Tomáš Mičunek. Naši kluci se pustili do soupeře bez bázně a hany a po první čtvrtině prohrávali o pouhý bod.

I druhá čtvrtina byla vyrovnaná, v její polovině vedli naši 31:26, ale závěr poločasu patřil hostům, kteří si do šaten nakonec nesli osmibodový náskok. Opava ale nic nevzdala, postupně náskok Sokolů ukrajovala a nakonec se v koncovce po  trojce Jirky Dihela dostala do vedení 57:54.

Všechno rozhodovalo poslední dějství. Ještě 6 minut před koncem zápasu vedla Opava 65:60, ale osmibodová šňůra hostů převážila misky vah na jejich stranu. V dramatické koncovce po úspěšných šestkách Ondry Kukly stáhli naši kluci stav na rozdíl jediného bodu, ale posledních sto vteřin už koš nepadl. Když se neujala závěrečná dálková střela Jirky Dihela, mohli královéhradečtí basketbalisté slavit perně vybojovanou výhru.

Prim v opavském dresu hráli hlavně Jirka Dihel (19 bodů, 10 získaných faulů, 8 doskoků, val. 28) a Tomáš Mičunek (17 bodů, 12 doskoků, val. 26), dobře se prezentoval také Ondra Kukla.

BK Opava B - Královští Sokoli 69:70 (15:16 34:42 57:54)
Body: Dihel Jiří 19, Mičunek 17, Kukla Ondřej 12, Branda 7, Kurečka Šimon 5, Martikán 4, Kopf 3, Kavan Jonáš 2 - Švandrlík 15, Kiršbaum 14, Faifr 9, Mahler 9, Malý 9, Lachman 7, Honzák 5, Šírek 2
Diváků: 45

I když do konce prvoligové nadstavby zbývá sehrát ještě několik zápasů, již teď je jasné, že v předkole play-off se naše rezerva střetne s brněnskými Šlapanicemi. O termínech předkola vás budeme včas informovat.