10. 02. 2023

Začíná nadstavba 1. ligy

Již v pátek 10.2. začnou prvoligové nadstavbové boje

Naše rezerva se spolu se Zlínem a Basketbalem Olomouc přesunula do "střední" skupiny D, ve které se bude bojovat o 7. - 12. místo. Ze skupiny Západ sem zamířily celky Polabí, Plzně a rezervy USK.

Započítávají se všechny dosavadní výsledky, "východní" týmy se střetnou s těmi "západními" vždy dvakrát systémem doma-venku, takže v nadstavbě zde bude sehráno celkem 6 kol. První dva celky postoupí ze kupiny D do bojů play-off, pro další čtyři pak sezóna skončí.

Opavské béčko se střetne postupně s Polabím, rezervou USK a Plzní. Jak řekl trenér B-týmu Kryštof Vlček, české týmy jsou velmi kvalitní, takže na Opavu čeká 6 těžkých zápasů. 

V naší rezervě se v čele statistik objevuje trio Jan Mička, Kryštof Kavan, Adam Robenek. Honza Mička je s průměrem 18.4 bodu na zápas 7.  nejlepším střelcem celé 1. ligy a s průměrem 9.6 doskoku dokonce v žebříčku hráčů na třetím místě. Kryštof Kavan odehrál kvůli zlomenině ruky jen 5 zápasů, ale po svém návratu v polovině ledna je tahounem týmu, stejně jako po celou sezónu Adam Robenek. Další opora béčka Jirka Štěpánek už bohužel hraje za ostravské Snakes.

Další hodnocení dosavadní sezóny a zajímavosti kolem našeho béčka si můžete přečíst v rozhovoru s Kryštofem Vlčkem (zde).

Prvním nadstavbovým soupeřem opavské rezervy bude tým Basketbal Polabí, který má ve svém dresu hodně hráčů, kteří již hrají v KNBL za Nymburk, Hradec Králové či Kolín. Zápas s tímto lídrem skupiny D se hraje již v pátek 10.2.2023, začíná se v 19:30 hod. 

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.