26. 04. 2023

Před čtvrtfinále č. 3/23 Opava - Brno (doplněno)

Za opavského vedení 2 - 0 se série s Brnem stěhuje do Opavy

Klub Basket Brno byl založen v roce 2013 a z loňské sezóny má na svém kontě bronzovou medaili. Podrobnosti o brněnském týmu najdete zde.

S Brnem jsme se střetli v play-off také v minulém ročníku a to v semifinále. Tehdy byla situace opačná, začínali jsme doma a vyhráli úvodní dva duely. Z Brna jsme pak dovezli jednu výhru a v Opavě jsme dokončili postup do finále výhrou 83:66 a konečným stavem semifinále 4 - 1.

Letos jsme se tedy utkali již ve čtvrtfinále a výhodu má Brno. Naši basketbalisté měli za úkol dovézt z Brna alespoň jednu výhru. To naplnili měrou vrchovatou, když vyhráli dokonce oba duely a mají možnost zakončit čtvrtfinálový souboj s Brnem již na domácí půdě. K tomu zbývají dva kroky, ale jak známo, ty jsou vždy nejtěžší. 

Brno se navíc pokusilo ovlivnit sérii u "zeleného stolu", když podalo stížnost na rozhodčí ve čtvrtfinále č. 3 a žádá opakování celého zápasu. Jeho žádost byla zamítnuta, ale je možné se proti tomu ještě odvolat. Podrobnosti zde. Věřme, že se nebude opakovat situace z ročníku 2017/18 z naší série s Olomouckem.

Naši basketbalisté jsou odhodláni si postup vybojovat na hrací ploše a určitě pro to udělají vše. Ukazuje se, že play-off je opravdu jiná soutěž, kdy i nepovedená sezóna je zapomenuta a začíná se v podstatě od nuly, i když s jistými výhodami pro výše postavené celky.

Na opavské straně je ale výhodou vyrovnaný kádr, kdy jeden zastoupí druhého a tým bojuje jako jeden muž. Ve čtvrtfinále č. 1 například zářil Kuba Šiřina, ve druhém utkání ho zastoupili Radek Farský a Jakub Slavík. V play-off se probudil i Honza Švandrlík a o Filipu Zbránkovi řekl Kryštof Vlček: "Filip Zbránek ukázal, že je to hráč pro play-off a my jsme velmi rádi, že ho tady máme."

Opava má ale ještě jednu velkou sílu: tou jsou opavští fanoušci. Ti i v Brně v neděli a v pondělí vytvořili skvělou atmosféru. Hráči i realizační tým totéž očekávají v mnohem větší míře i doma. Jak už jsme informovali na našich stránkách, lístky v předprodeji rychle mizí a dojde i na vytažení zadních posuvných tribun. 

"V Brně jsme byli dvakrát úspěšní a série se přesouvá na naší palubovku. Zůstáváme na zemi, neboť víme, proti komu hrajeme. Je to přece jen souboj sedmého týmu soutěže proti druhému! Samozřejmě, že uděláme vše pro úspěch před zaplněnou halou," krotí trochu opavskou euforii Petr Czudek.

Podobný pohled má i Filip Zbránek: "Jsme nahoře, ale máme respekt k soupeři. Povedlo se nám něco, co zřejmě nikdo nečekal. Teď musíme rychle zregenerovat a využít výhody domácí palubovky s domácím publikem."

Přijďme všichni ve žlutém, vytvořme pravé "playoffové" žluté peklo a pomozme našim klukům k postupu do semifinále!

Třetí zápas čtvrtfinále play-off KNBL 2022/23 BK Opava - Basket Brno se hraje ve čtvrtek 27.4.2023 se začátkem v tradičních 18:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.